• यसरी बनेको थियो काठमाडौंमा चिनियाँ नागरिक पक्राउ गर्ने योजना

  December 25, 2019     10:48 pm

  काठमाडौं । चिलीमा भएको इन्टरपोलको ८८ औँ महासभा बैठकमा नेपाल चीनका प्रहरी अधिकारीबीच दुई देशमा हुने अपराधलाई नियन्त्रण गर्न भएको छलफल अनुसार निगरानी गर्दा साइबर अपराधमा सङ्लग्न १२२ चिनियाँ नागरिकलाई पक्राउ गरिएको जनाइएको छ । नेपाल प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोले आज पत्रकार सम्मेलन गरी साइबर अपराधमार्फत आफ्नै देशका धनी मानिस र एकल महिलालाई अनलाइनमा लगानी गर्दा धेरै नाफा हुन्छ भन्दै प्रलोभनमा पारेर ठूलो रकम ठगी गर्ने १२२ जनालाई पक्राउ गरेको जानकारी दिइएको हो । पक्राउ पर्नेमा ११४ पुरुष र ८ महिला छन् ।

  सम्मेलनमा ब्यूरोका प्रमुख, प्रहरी नायब महानिरीक्षक नीरजबहादुर शाहीले इन्टरपोलको बैठकमा भएको छलफललाई आधार बनाएर सुक्ष्मरूपमा अनुसन्धान गर्दा गैरकानूनी रुपमा साइबर अपराधमा लाग्ने चिनियाँलाई पक्राउ गरिएको जानकारी दिए । ‘प्रहरीको तीन महिनाको अथक प्रयासपछि उनीहरुलाई मनमैजु, महाराजगञ्ज र बूढानीलकण्ठका ९ वटा घरबाट नियन्त्रणमा लिन सफल भएका छौँँ,’ उनले भने । उनीहरुलाई प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो, महानगरीय अपराध महाशाखा र महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँको संयुक्त टोलीले नियन्त्रणमा लिएको हो ।

  ब्यूरोका प्रमुख शाहीले पक्राउ परेका सबै ‘भिजिट भिसा’मा नेपाल आएर बसेको बताए । पक्राउ परेकासँग प्रहरीले मोबाइल ७४७ थान, ल्यापटप ३३१ थान, सिपियू ९८ थान, मोनिटर ९९ थान, पेनड्राइभ २२ थान, सिमकार्ड ३२७ थान र राहदानी ६७ थान बरामद गरेको छ । पक्राउ परेका व्यक्ति अन्य अपराधमासमेत सङ्लग्न रहेको हुन भन्दै अनुसन्धान भइरहेको छ । पक्राउ परेकालाई नेपालको प्रचलित कानुनअनुसार कारवाही गरिने ब्यूरोले जनाएको छ ।रासस

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।