• प्रदेश संसद विन्दुकुमार थापाले प्राप्त तलब भत्ता सामाजिक क्षेत्रमा खर्च

  April 1, 2019     7:04 pm

  पोखरेली न्युज १८ चैत्र /
  गण्डकी प्रदेश सदस्य विन्दुकुमार थापाले आफुले प्राप्त गरेका तबल भत्ता सामाजिक क्षेत्रमा खर्च गरेका छन् । सदस्य थापाले एक वर्षको निर्वाचित भएको एक वर्षमा आफुले प्राप्त गरेको तलब भत्तालाई विभिन्न सामाजिक क्षेत्रमा खर्च गरेको बताए ।

  उनले तलब भत्ताबाट प्राप्त ७ लाख ९ हजार १ सय ३५ रुपैयाँमा व्यक्तिगत रकम थप गरेर १० लाख ५४ हजार रुपैयाँ विभिन्न शीर्षकमा खर्च गरिएको जानकारी दिए । उनका अनुसार पुम्दीभुम्दीस्थित शिव मुर्ति स्थापनको लागि १ लाख, पोखरा १६ जुम्लेटीमा अस्थायी पुल निर्माण गर्न १ लाख रुपैयाँ, लक्ष्मीनारायण आमा समूहलाई १ लाख उपलब्ध गराएका छन् ।

  त्यसैगरी काहँु आधारभूति विद्यालयलाई ५१ हजार, परोपकार धार्मिक संस्थालाई अक्षयकोषको लागि ५५ हजार ५ सय ५५ रुपैयाँ, अर्मलाकोट जुम्लेटी मैदान कुर आमा समुहलाई विभिन्न सामान किन्न १ लाख २० हजार रुपैयाँ सहयोग गरिएको जानकारी दिए ।

  अन्य विभिन्न संघसंस्थालाई गरी २२ वटा संस्थालाई विभिन्न प्रयोजनको लागि तलब भत्ता खर्च गरिएको पत्रकार सम्मेलन मार्फत सार्वजनिक गरेका थिए । उनले आफनो निर्वाचन क्षेत्र कास्कीको २ ख अन्तर्गत ६ वटा वडाको लागि २२ वटा योजनाहरु रहेको उल्लेख छ । ती योजनाहरुलाई संघ र प्रदेशले बजेट उपलब्ध गराएको बताउँदै केही निर्माणाधिन र केही सञ्चालित अवस्थामा रहेको सुनाए ।

  उनले प्रदेश सरकारबाट उपलब्ध ७५ लाख रुपैयाँ भलामखोला सडक पुल निर्माणमा छुट्टइएको बताए । पोखरा ९ सुकुम्बासी टोलमा खानेपानी समस्या समाधान गर्ने योजनाको लागि प्रदेश सरकारबाट ४० लाख रुपैयाँ विनियोजन भएको बताउँदै योजना निर्माणाधिन रहेको दावी गरे । अधिकांश योजना सडक निर्माण, खानेपानी योजना र होमस्टे लगायतमा छुट्टाइएको छ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।