• займ онлайн

  नयाँ प्रदेश प्रमुख नियुक्तिको तयारी– यी हुन् चर्चामा रहेका नाम

  November 4, 2019     11:39 am

  काठमाडौं कार्तिक १८। सरकारको सिफारिसअनुसार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले सात वटै प्रदेशका प्रदेश प्रमुखलाई पदमुक्त गरिदिएपछि अहिले नयाँ प्रदेश प्रमुखको चर्चा शुरु भएको छ ।अबको केही दिनमै नयाँ प्रदेश प्रमुख नियुक्त गर्ने गरी सरकारले तयारी शुरु गरेपछि सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का केही नेताहरुको नाम भावी प्रदेश प्रमुखका लागि चर्चामा आएको छ ।

  नेकपाका १ नेताका अनुसार प्रदेश २ मा सत्तासाझेदार दल समाजवादी पार्टी नेपाललाई दिएर बाँकी ६ प्रदेशमा नेकपा समर्थित व्यक्तिलाई प्रदेश प्रमुख नियुक्त गर्ने गरी तयारी भइरहेको छ ।‘प्रदेश २ मा समाजवादी पार्टीलाई छाड्ने कि भन्ने पनि छलफल भइरहेको छ । यद्यपि यस विषयमा नेतृत्वले यही नै हुन्छ भनिसकेको अवस्था छैन,’ खबरहबको सम्पर्कमा आएका नेकपाका एक नेताले भने ।

  तर, २ नम्बर प्रदेशबाट प्रतिनिधित्व गर्ने नेकपाका नेताहरुले भने प्रदेश २ को प्रमुख कुनै पनि हालतमा छाड्न नहुने भनेर नेतृत्वको ध्यानाकर्षण गराएका जनाइएको छ । प्रदेश नम्बर २ को प्रमुखकका लागि नेकपा नेता रामचन्द्र झाको चर्चा छ ।

  यस्तै, नयाँ प्रदेश प्रमुखका लागि नेकपाकी २ जना नेतृ उर्मिला अर्याल र शर्मिला त्रिपाठीको नाम पनि चर्चामा छ ।भावी प्रदेश प्रमुखका लागि प्रदीप नेपाल र अमिक शेरचनको नाम पनि चर्चामा छ । यसअघि नेपाल र शेरचनको नाम राष्ट्रपतिका लागि पनि चर्चामा थियो ।

  भावी प्रदेश प्रमुखका लागि सोमनाथ प्यासी, अमृत बोहरा, केशव बडाल, धर्मनाथ यादव, गणेशमान गुरुङ, तिलक परियार, गुरु बराल, गोविन्द भट्ट, खेमराज भट्ट (मायालु), उर्वादत्त पन्त, अशोक श्रेष्ठ लगायतको नाम चर्चामा रहेको छ ।खबरहब

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।