• नयाँ व्यवस्थापनसहित पृथ्वीचोकमा खुल्यो ‘कुन्ती मल’

  September 23, 2019     9:20 pm

  पोखरा, ६ असोज । पोखराको पृथ्वीचोकमा नयाँ मल संचालनमा आएको छ । ‘कुन्ती मल’ नाम दिएर यसका संचालकहरुले ‘मल’ संचालनमा ल्याएका हुन् । त्यसो त यो मल संचालनमा आएको २०४७ सालदेखि नै हो । तर तत्कालिन समयमा एक तलाको भवनमा सामान्य सटरहरुमा मात्रै यहाँ व्यवसाय गरिन्थ्यो । अहिले यो मलमा दुईवटा तल्ला थप व्यवस्थित तरिकाले संचालनमा ल्याईएको छ । करिब १२ करोड रुपैयाँ लगानी यो मलमा थप गरिएको यसका संचालक निरञ्जन वजिमयले जानकारी दिए ।

  ‘पोखरामा व्यवस्थित शपिङ गर्ने थलो निर्माण गर्नुपर्छ भन्ने मान्यतासहित २०४७ सालमै हामीले यहाँ सटरहरु निकालेका थियौँ । र, लामो समय सोही संरचनामा यहाँ व्यवसाय संचालनमा आएका थिए । यद्यपि समय अनुसार अपडेट आवश्यक छ भन्ने ठानेर नै हामीले यसलाई अझै ब्यवस्थित बनाएका हौँ ।’ सोमबार मलको शुभारम्भ सम्बन्धमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा वजिमयले भने ।

  पौने तीन रोपनी क्षेत्रफलमा निर्माण भएको यो मलमा हाल १ सय २६ वटा सटरहरुमा व्यवसायीहरुले व्यवसाय गरिरहेका छन् । सबै सटरहरुलाई १ सय ६० वर्गफिटमा बाँडिएको छ । र, ग्राहकहरुलाई हिँडडुलका लागि सजिलो होस् भन्ने हेतुले यहाँ प्रशस्तै खाली ठाउँ पनि छाडिएको छ । त्यो सँगै यहाँ किनमेलका लागि आउने ग्राहकहरुको सजिलोका लागि मल व्यवस्थापनले पार्किङको व्यवस्था पनि गरेको छ ।

  ‘मल भित्र छिरिसकेपछि ग्राहकहरुलाई इन्गेज गराउन त्यहाँको वातावरणले पनि महत्वपूर्ण भुमिका खेल्छ । र, हामीले मललाई अत्याधिक ग्राहकमैत्री बनाएका छौँ । जसले गर्दा यहाँ निर्धक्क भएर ग्राहकहरुले किनमेल गर्न सक्छन् ।’ मलका अर्का संचालक विवेक गुरुङले भने–‘त्यो बाहेक हामीले यहाँको व्यवसायीलाई पनि प्रमोट गर्छौँ । यहाँ व्यवसाय गर्नेले पुस्तौँसम्म सोही स्थानबाटै व्यवसाय गरिरहोस् भन्ने मानसिकताका साथ व्यवस्थापनले काम गरिरहेको छ ।’

  मलमा हाल डिपार्टमेन्टल स्टोर, गहना पसल, रेस्टुरेन्ट, ट्राभल एजेन्सी, फेन्सी पसलहरु, कस्मेटिक र जुत्ता पसल, सैलुन लगाएतका सुविधा छन् । र, अझै केही भिन्न शैलीका पसलहरु थपिने क्रममा रहेको मल व्यवस्थापनले जनाएको छ ।

  व्यवस्थापनले ‘मल’को आधिकारिक शुभारम्भ १२ गते गर्ने जनाएको छ । र, सोही अवसरमा विशेष कार्यक्रमहरु पनि मल परिसरमा हुने बताएको छ । ‘दशैँसँगै मलको शुभारम्भको अवसर पारेर हामीले विशेष साँगीतिक माहौल यहाँ तयार गर्दैछौँ । र, यो असोजको १२ देखि १३ गतेसम्म हुनेछ ।’ मल शुभारम्भ विशेष कार्यक्रमका सँयोजक रहेका विवेक गुरुङले भने–‘यहाँ आउने हरेकजनाले विशेष मनोरञ्जन प्याकेज त्यो बेलामा पाउनुहुनेछ ।’

  दुई दिने विशेष साँगीतिक कार्यक्रममा भाइरल बाबा, परमिता राणा, छेवाङ लामा, सुजन जिम्बा, क्रिष्टल क्लज डान्स क्रु, बि टु डी, लक्ष्य ब्याण्ड, कमेडीतन्त्र, ब्ल्याक शिप ब्याण्ड, टिकटक क्विन अमिता गुरुङ, रोडिजका प्रतिस्पर्धी अनिमेश शाही लगाएतको प्रस्तुती रहने मल व्यवस्थापनले जनाएको छ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।