• जण्डिस निको पार्ने भन्दै झाक्रीले बिरामीको पेट चिरेपछि

  September 11, 2019     8:33 pm

  भदौ २५ । तान्त्रिक विधिबाट कमलपित्तको उपचार गर्ने भन्दै एक जना लामा झार्कीले विरामीको पेट चि*रेपछि बिरामीको अवस्था गम्भीर बनेको छ ।नीलकण्ठ नगरपालिका–३ का गजबहादुर लामाले नीलकण्ठ नगरपालिका–९ झगरेका ३९ वर्षीय राजु मगरको गत भदौ १५ गते उपचारका नाममा पेट चि*रेको उनकी श्रमतीले बताइन् । धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका–३ का झाँक्रीले बिरामीको पेट चि*रेपछि मगरलाई उपचारका लागि धादिङ जिल्ला अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । जिल्ला अस्पताल धादिङले अस्पतालमा उपचार सम्भवन नदेखेपछि उनलाई थप उपचारका लागि काठमाडौंको विर अस्पतालमा रिफर गरेको छ ।

  करीब दुई महिनादेखि कमलपित्तले थलिएका उनलाई कमलपित्तसँगै झाँक्रीले चि*रेको घाउसमेत पाकेपछि वीर अस्पतालमा पठाइएको जिल्ला अस्पताल धादिङले जनाएको छ । कलेजोको समस्यासमेत देखिएकाले थप उपचार आवश्यक भएको र सघन उपचार कक्षमा राखेर उपचार गर्नुपर्ने अवस्था भएपछि काठमाडौं पठाइएको जिल्ला अस्पतालले जानकारी दिएको हो ।

  कमलपित्तको भएपछि मगर झाँक्रीकामा उपचार गराउन गएका थिए । उपचारका क्रममा यस किसिमको रोग आफूले धेरैको निको पारेको भन्दै विकार तानेर निको पर्ने झाँक्रीले बताएका थिए । झाक्रीले बिरामीको विकार तानेको भनेर बिरामीसँग रु आठ हजार ३८० रकम लिएर ब्लेडले देब्रेपट्टी पेटमा चि*रेको बिरामीको श्रीमती विमलाले जानकारी दिइन् ।मगर कमलपित्त चाँडै निको हुने आशामा झाँक्री कहाँ पुगेका थिए । ज्याला मजदूरी गरेर परिवार पाल्दै आएका मगर अहिले मृत्युसँग जुधिरहेका छन् ।

  लामा तान्त्रिक विधिद्वारा उपचार गराउँदै आइरहेका विवादित व्यक्ति हुन् । उनको यसअघि पनि केही घटना विवादमा आएका थिए । तीन वर्षअघि पनि धादिङ मूलपानीकै एक महिलाको पेटमा रहेको पाँच महीनाको बच्चा उपचार गर्ने बहानामा फालिदिएको स्थानीय बताउँछन् ।घटनाको सम्बन्धमा जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी निरीक्षक मोतिराम भट्टले अहिले उजुरी परेकाले आवश्यक कारवाही गरिने बताएका छन् ।खबरहब

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।