• जिल्ला स्तरीय गणित हाजिरी जवाफ प्रतियोगिता सम्पन्न

  September 8, 2019     9:35 pm

  गणित शिक्षा परिषद कास्की को आयोजना तथा पोखरा महानगर , अन्नपूर्ण गाउँपालिका, रुपा गाउँपालिका, माछापुच्छ्रे गाउँपालिका र मादी गाउँपालिकाको बिशेष सहयोगमा चौधौं जिल्ला स्तरीय गणितीय हाजिरी जवाफ प्रतियोगिता तथा शिक्षक सम्मान कार्यक्रम टप्स मा बि मा शनिबार सम्पन्न भएको छ। गणित शिक्षा परिषद कास्कीका अध्यक्ष केशव अम्गाईको अध्यक्षता सप्पन्न भएको उक्त कार्यक्रम गण्डकी प्रदेशका सामाजिक बिकास मन्त्री नरदेबी पुनको प्रमुख आतित्थ्यता एवं नेपाल खुल्ला विश्व बिधालयका उपकुलपति प्रा डा लेखनाथ शर्मा र गण्डकी प्रदेशका सा‌ँसद पुष्पा केसी बिशेष अतिथिको साथै गणित शिक्षा परिषद गण्डकी प्रदेशका अध्यक्ष चिन्तामणि शर्मा, प्रा डा कृष्ण कुमार श्रेष्ठ , बाबुराम पन्त, बेद प्रसाद शर्मा, टप्स मा बि का प्राचार्य रत्न मान गुरुङ, बद्री पङ्गेनी, उपप्राध्यापक मान बहादुर भुजेल, मुक्तिनाथ अधिकारी, श्रीकृष्ण अधिकारी, शिक्षक स‌ँघ कास्कीका अध्यक्ष रमेश भट्टराई र सामाजिक अध्ययन मञ्च कास्कीका अध्यक्ष टेकनाथ पौडेलकाे उपस्थिती थियाे । कार्यक्रम संचालन परिषदका सचीव स्थिर बाबू सुबेदिले गर्नु भयको थियो।

  कार्यक्रममा बाेल्दै प्रमुख अतिथी मन्त्री पुनले आफू बाल्यकाल मा अतिरिक्त गणित पढ्दा एक्लै हुदाको अनुभव साट्दै विद्यार्थी लाई कहिल्यै पनि हतोत्साहित नगर्न अनुरोध गनुभयो। परिषदले गरेको कार्यक्रम को प्रसंशा गर्दै मन्त्री पुन ले कास्की जिल्ला सहित गण्डकी प्रदेशका अन्य १० जिल्ला मा गणित क्विज संचालन गर्न सक्दो सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जनाउनुभयो। बिशिष्ठ अतिथी शर्मा ले गणित सजिलो वा गाह्रो भन्ने कुरा स्वयं विद्यार्थीमा भर पर्ने र यदि मनै देखि सिक्न चाहने हो भने सजिलो बिषय भएको कुरा व्यक्त गर्नुभयो। गणित बिषय लाई क्विज मार्फत पनि रमाइलो तरिकाले पनि सिकाउन सकिन्छ भन्ने कुराको उदाहरण भयको भन्दै अब सक्षमता आधारित पाठ्यक्रमको बाटोमा जाने सोच को बिकास भयको जानकारी गराउनु भयो। परिषदका उपाध्यक्ष डिल्लीराम अधिकारी ले स्वागत गरेका थिए । कार्यक्रममा चिन्तामणि शर्मा, प्रा डा कृष्ण कुमार श्रेष्ठ , बाबुराम पन्त, बेद प्रसाद शर्मा, टप्स मा बि का प्राचार्य रत्न मान गुरुङ, बद्री पङ्गेनी, उप प्राध्यापक मान बहादुर भुजेल, शिक्षक सङ्घ कास्की का अध्यक्ष रमेश भट्टराई र सामाजिक अध्ययन मञ्च कास्कीका अध्यक्ष टेक नाथ पौडेलले बाेलेका थिए ।

  उक्त कार्यक्रममा नेपाल खुला शिक्षा विश्वबिध्यालय उपकुलपति लेखनाथ शर्मा लाइफ टाईम अचिभमेन्ट अवार्ड बाट सम्मानित हुनुभयो । कार्यक्रमका सभाध्यक्ष ले उपकुलपति शर्मा को जिबनी, ब्याक्तित्व र योगदान को चर्चामा गर्नुभयो। त्यस्तै गरि बिश्वबिद्यलय तर्फबाट पृथ्वीनारायण क्याम्पस का उपप्राध्यापक मान बहादुर भुजेल , सामुदायिक बिद्यालय तर्फ बाट जनज्योति मा बि का प्र अ मुक्तिनाथ अधिकारी र संस्थागत बिद्यालय को तर्फबाट हार्वाड एकेडेमी का प्राचार्य श्रीकृष्ण अधिकारी सम्मानित हुनुभयो र परिषद क कोषाध्यक्ष भुमिराज अधिकारी ले सम्मानित शिक्षक हरुको जिबनी र योगदानको चर्चा गर्नुभयो।


  भदौ १३ गते अन्नपूर्ण र रुपा गाउपालीका मा, भदौ १८ गते माछापुच्छ्रे र भदौ २० गत्ते टप्स मा बि र डायमण्ड बोर्डिङ स्कुल मा पहिलो चरण को हाजिरी जवाफ प्रतियोगिता बाट १८ वटा समूह छ्नौट हुन सफल भएका थिए। भदौ २१ गते ती १८ वटा समूह बीच प्रतियोगिता गराई उत्कृष्ट ६ टिम लाई अन्तिम चरण को स्टेज अन क्विज को लागि छनौट गरिएको थियो। अन्तिम चरण को क्विजमा कोलुम कम्पेरिजन, फिफ्टी फिफ्टी, ईनिङ्स राउन्ड र बेटिङ्ग राउन्ड थप गरि क्विज लाई अझ रोचक बनाइएको थियो। परिषदका सह सचीव बिनोद अधिकारी ले सन्चालन गर्नु भयको अन्तिम चरण को क्विज मा मदरल्याण्ड मा बि का शिरीष बराल र अनुपम सुवेदी ले प्रथम ,सितलादेबी मा बि का राहुल दास र शिशिर बरालले द्वितीय र रेन्बो मा बि का सन्जय श्रेष्ठ र शुष्मा आचार्य ले तृतीय स्थान हासिल गर्न सफल हुनुभयो। साथै एस ओ एस गण्डकी का सङ्गम सुवेदी र असिम पौडेल , सृजना मा बि का अङ्कित सुवेदी र अनुराग आले र जनप्रीय मा बि का सुचित कुशुवा र सौगत अधिकारीले सान्त्वना पुरस्कार प्राप्त गर्नुभयो । पुरस्कृत सबै विद्यार्थीहरुलाई सभाध्यक्ष , गणित परिषद कास्कीका उपाध्यक्ष तथा अतिथि हरुले ट्रफी, प्रमाणपत्र तथा नगद पुरस्कार प्रदान गर्नुभएको कुरा गणित शिक्षा परिषद कास्की का मिडिया सयोजक जयराम कायस्थ ले बताउनु भयो।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।