• दशैंको अग्रिम टिकट बुकिङ खोल्ने तयारी, भाडा नबढ्ने

  September 3, 2019     10:12 pm

  भदौ १७ । यातायात व्यवस्था विभागले दशैंको अग्रिम टिकट बुकिङ खोल्न तयारी थालेको छ । दशैं आउन करिब एक महिना बाँकी हुँदा विभागले अग्रिम टिकट बुकिङ खोल्न सक्रियता देखाएको हो ।

  दशैं मनाउन काठमाडौं उपत्यकाबाट अन्य जिल्ला जाने यात्रुले कहिलेबाट अग्रिम टिकट बुकिङ गर्न पाउने भन्नेबारे यातायात व्यवसायीसँगको छलफलपछि टुङ्गो लाग्ने विभागले बताएको छ । “यातायात व्यवसायीसँग छलफल गरेपछि दशैंमा लामो दूरीका यात्रुले कहिलेबाट अग्रिम टिकट बुक गर्न सक्छन् भन्ने टुङ्गो लाग्नेछ,” विभागका महानिर्देशक गोगनबहादुर हमालले भने । दशैंको मौका छोपेर व्यवसायीले टिकट खोल्नका लागि भाडा वृद्धिको सर्त राखे त्यो मान्य नहुने विभागले स्पष्ट पारेको छ ।

  सार्वजनिक यातायातमा व्यवसायीको एकाधिकार (सिन्डिकेट) तोडिएका कारण यस वर्षको दशैंमा यात्रुले दुःख नपाउने विभागको दाबी छ । “यात्रुको सेवामा अहिले विभिन्न यातायात कम्पनीको प्रतिस्पर्धा छ । रुटमा पनि गएका वर्षहरुजस्तो संघ, समितिको एकाधिकार छैन । हालकै भाडादरमा व्यवसायीबीच अग्रिम टिकट खोल्नेमा सहमति जुट्छ । भाडा बढ्दैन,” महानिर्देशक हमालले भने ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।