• चिनियाँले कति पैसा झिक्न भ्याएका थिए नेपाली एटिएमबाट?

  September 3, 2019     6:25 pm

  भदौ १७ । ह्याकरको सहयोगमा चिनियाँ समूहले राजधानीका एटिएमबाट करोड बढी पैसा निकालेपछि यतिबेला नेपाली बैंकको साइबर सुरक्षामाथि गम्भीर प्रश्न उठेको छ।

  शनिबार भएको यस घटनामा प्रहरीले पाँच जना चिनियाँ र एक जना चिनियाँ मूलका फ्रान्सेली नागरिकलाई पक्राउ गरेको छ। चिनियाँले एटिएमबाट झिकेको पैसा डलरमा साट्ने मनी चेन्जरका तीन नेपाली पनि पक्राउ परेका छन्।

  प्रहरीले शनिबार समातिएका पाँच जनाको साथबाट एक करोड २६ लाख २९ हजार ४५ नेपाली रुपैयाँ, ९ हजार एक सय ८ अमेरिकी डलर, २ सय ५० युरो, चाइनिज मुद्रा ११ सय ९१ चिनियाँ युआन, पाँच हजार कम्बोडियन रुपैयाँ र ८० हङकङ डलर बरामद गरेको थियो।

  सोमबार त्रिभुवन विमानस्थलबाट पक्राउ परेका फ्रान्सेली नागरिकको साथबाट ६ हजार अमेरिकी डलर र २ सय युरो बरामद भएको प्रहरीको दावी छ। अझै दुई जना चिनियाँ फरार छन्।

  महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता होबिन्द्र बोगटीले चिनियाँले एक करोड ८९ लाख रुपैयाँ झिकेको बताए। ‘हामीलाई राष्ट्र बैंकले बताएअनुसार चिनियाँले एक करोड ८९ लाख रुपैयाँ एटिएमबाट झिक्न भ्याएका थिए’, डीएसपी बोगटीले भने। प्रहरीका अनुसार चिनियाँले ठमेलको मनि चेन्जरबाट मात्र २८ हजार ८ सय ६२ अमेरिकी डलर साँटेका थिए।

  प्रहरीको दावीअनुसार चिनबाट छुट्टाछुट्टै र आपसमा परिचित नभएका दुई वटा समूह राजधानीको एक होटलमा बसेका थिए, राजधानीका एटिएम बुथबाट पैसा लुट्ने योजनासहित। फरार रहेका चिनियाँसँग कति पैसा बाँकी छ भन्नेबारे प्रहरी यकिन हुन सकेको छैन।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।