• हरिहर गुफामा वोलवमको रौनक उल्लेख्य भक्तजनको सहभागीता

  July 29, 2019     8:13 pm

  पोखरा साउन १३ । भलाममा रहेको हरिहर गुफा परिसरमा वोलवमका भक्तजनहरुले उल्लेख्य सहभागीता जनाएका छन । पोखरा महानगरपालिका वडा नम्बर २० को आयोजना तथा हरिहर गुफा सन्यास आश्रमको संयोजनमा यो वर्षदेखी साउन महिनाको हरेक सोमबार बोलवमको आयोजना गरिएको हो । जस अनुरुप साउन महिनाको दोश्रो सोमबार आज हरिहर गुफामा उल्लेख्य भक्तजनहरुले सहभागीता जनाएका छन ।

  भक्तजनहरुले पोखराको सेती नदी र कालीखोलाको संगम स्थल रिट्ठाघाटबाट बाजागाजा सहित कलश यात्रा गरी हरिहर गुफा परिसरमा पुगी शिवलिंगमा जल चढाएका थिए । महानगरको २० नम्बर वडा विभिन्न पर्यटकीय सम्भावना भएको भएतापनि हाल सम्म त्यसलाई उजागर गर्न नसकिरहदा यो पटकदेखी हरिहर गुफामा धार्मिक पर्यटन भित्रयाउनका लागी वडाले पहिलोपटक वोलवमको आयोजना गरिएको वडा अध्यक्ष सिम गुरुङले वताए ।

  पोखरा २० मा धेरै कुराको सम्भावना रहदा रहदैपनि प्रचार प्रसारको अभावमा अझैपनि त्यहाका सम्भावनाहरु बाहिर आउन नसकेको वताउदै पोखरा महानगरमा धार्मिक पर्यटन, कृषी पर्यटन संगै प्रकृतीसंग रम्न चाहनेहरुका लागी प्रशस्त ठाउ भएतापनि अझैपनि ओझेलमा परेको र वडाले त्यसलाई उजागर गरेर समग्र वडाको बिकासमा लागी रहेको गुरुङको भनाइ रहेको थियो ।सो अवसरमा वोल्दै हरिहर गुफा सन्यास आश्रमका कार्यबहाक अध्यक्ष अर्जुन बहादुर खत्रीले हरिहर गुफा सन्यास आश्रमको बिकासका लागी वडाले पुर्याएको योगदानको प्रसंशा गर्दै आगामी दिनमा गुफाको संरक्षण र प्रवद्र्धनका लागी वडा संग सहकार्य गरी अगाडी वढ्ने वताए । वोलवम यात्रामा मौजा र आटीघरका पञ्चेबाजा समुह र मौजा र थानापती भजन मण्डलीले बाजा गाजा र भजन सहित वोलवम कलशयात्रा निकालीएको थियोभने कलशयात्रामा पोखरा २० भलाम, मौजा, मोहोरिया, आटिघर, रयालेचौर, बगर ,दीप तथा फुलबारी आसपासका भक्तजनहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।