• बेगनासताल बृहत सफाईको ६५ औं हप्तामा

  July 5, 2019     10:15 pm

  फाइल फोटो

  असार २० , लेखनाथ।

  व्युटिफुल वेगनासलाई आत्मसाथ गर्दै स्थानीय वेगनास युवा क्लवले हरेक हप्ता सफाई गर्दै आएको बेगनासताल बृहत् सफाई अभियानको ६५ औं हप्ता सम्म पुगेको छ ।

  अभियानको ६५ औ हप्ताको कार्यक्रममा मन्धरेपार्क, ड्यामसाईड, गाईघाट, नहरचोकमा रहेको फोहोर संकलन तथा तालको छेउमा रहेको जलकुम्भी किनारमा फालिएको क्लवका अध्यक्ष राम वहादुर रानाभाटले जानकारी दिएका छन्।

  सरसफाई अभियानको क्रममा पोखरा बृहत् सफाई अभियान संग समेत साझेदारी गरेको क्लवले वेगनासताल लाई केन्द्र विन्दुमा राख्दै सरसफाई गर्दै आएको छ। पर्यटकीय केन्द्र वेगनासताल क्षेत्र वरपर “जथाभावी फोहोर फाले जरिवाना लेखिएका“ बोर्डहरु वडाले राखे पनि उचित निरीक्षण र समन्वयको अभावले गर्दा जरिवाना बोर्डमा मात्र सिमित देखिन्छ।

  फोहोर गर्नेले फोहोर गर्दै जाने र उठाउनेले निरन्तर उठाउदै जाने हो भने यस्ता खाले सफाईका हजारौं हप्ता पनि निरर्थक वन्नेछ्न्।सो अभियानको ऐक्यबद्धतामा साथ दिदै विभिन्न व्यक्ती तथा संघ संस्थाले मास्क, ग्लोभ्स, डोको र वोरा हस्तान्तरण गरेको क्लवका कोषाध्यक्ष रामकृष्ण लामिछाने वताउंछन्।

  यस क्षेत्रमा विभिन्न सफाई अभियानहरु समेत चलिरहेका छन्। लागुपदार्थको क्षेत्रमा उल्लेखनिय काम गर्दै आएको राईजिङ स्टार युथ क्लवले पनि रिठेपानी बृहत सफाईको ४७ औं हप्ता सम्पन्न गरेको छ। उक्त अभियानका अभियन्ता तथा क्लवका अध्यक्ष विष्णु गुरुङले नेतृत्व गरेको यो अभियान वेगनास बृहत सफाई संग प्रेरित रहेको उनी वताउछन्।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।