• अतिरिक्त गणित बिषयको एक दिने कार्यशाला गोष्ठी

  June 23, 2019     9:49 pm

  गणित शिक्षा परिषद् कास्कीकोआयोजनामा कक्षा ९ र १० को अतिरिक्त गणित बिषयको परिवर्तित पाठ्यक्रम, शैक्षिक सामाग्री निर्माण तथा प्रयोग सम्बन्धि एक दिने कार्यशाला गोष्ठी सप्पन्न भयो। गणित शिक्षा परिषद कास्कीका अध्यक्ष केशव प्रसाद अम्गाईको अध्यक्षतामा भएको उक्त कार्यक्रम‍को सहजीकरण डि आर सिम्खडाले गरेका थिए ।


  कार्यक्रमका सहभागी लाई परिषद का उपाध्यक्ष डिल्ली राम अधिकारीले स्वागत गरेका गरेका थिए । उनले गणित शिक्षा परिषदले गणित शिक्षणमा आइपरेको समस्याहरु लाई सम्बोधन हुने गरि समय सापेक्ष बिबिध कार्यक्रम हरु निरन्तर आयोजना गर्ने प्रतिबद्धता जाहेर गरे । यसैगरी परिषद तथा कार्यक्रम का अध्यक्ष केशव प्रसाद अम्गाई ले कार्यक्रम को औचित्य माथि प्रकाश पार्दै सम्पूर्ण सहभागी लाई सक्रिय सहभागिताको लागि आव्हान गरे।
  कार्यक्रम मा कक्षा ९ र १० को अतिरिक्त गणित बिषयमा थप भएका त्रिकोणमितीय फलन को लेखाचित्र, इन्भर्सन स्थानान्तरण , लिमिट र कन्टिन्युटी , म्याट्रीक्स, भेक्टर, तथ्यांकशास्त्र , त्रिकोणमिति आदि पाठ्य शिर्षक का पाठ्यबस्तुको अध्यापन एबम प्रश्नपत्र निर्माण बिषयमा केन्द्रित थियो। कार्यक्रममा सहभागी सम्पुर्ण शिक्षक लाई रिड्मोर पब्लिकेसन्सबाट प्रकाशित कक्षा ८ देखि १२ सम्मका पाठ्यसामग्री तथा प्रश्नपत्र सङगालो बितरण गरिएको थियो। रिडमोर पब्लिकेसन्सको प्रायोजन गरेको उक्त कार्यक्रमको सन्चालन परिषदका सचीव स्थिरबाबु सुबेदीले गरेका थिए।
  कार्यक्रममा २ सय ३० भन्दा बढी गणित शिक्षक हरुको सहाभागिता रहेको जयराम कायस्थले जानकारी दिए ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।