• गुठी विधेयक तत्काल २०७५ तत्काल फिर्ता गरियोस् ः नेवा तजिलजि दबू

  June 14, 2019     7:49 am

  पोखरा, जेठ ३१
  नेवाःतजिलजि दबू कास्कीले नेपाल सरकारद्वारा संघीय संसदमा प्रस्तुत गरिएको गुठी सम्बन्धी विधेयक २०७५ तत्काल फिर्ता लिन माग गरेको छ ।
  विहिबार एक प्रेस विज्ञप्ती निकाल्दै नेवा ः तजिलजि दबूले गुठी सम्बन्धी कानुनलाई एकीकरण र संशोधन गर्न बनेको विधेयक २०७५ संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपालको संविधानको धारा २६ को मर्म विपरीत भएको भन्दै गुठी विधेयक २०७५ अविलम्ब फिर्ता गर्न माग गरेको हो ।
  उक्त विधेयकले केवल नेवार जातिलाई मात्र लक्षित नगरि सम्पूर्ण नेपालीको आ—आफ्नो जातीय आस्था र धर्म संस्कृति धाराशाही गरी नेपालको राष्ट्रिय संस्कृति र सभ्यतालाईनै तहस नहस बनाउने प्रयास भएको विज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएको छ । अध्यक्ष विष्णुशंकर ख्वाउँजु र महासचिव गोविन्द ताम्राकरको हस्ताक्षर भएको विज्ञप्ती मार्फत सम्पूर्ण नेपाली एवं संघसंस्थालई विधेयक फिर्ता आन्दोलमा एक्यबद्धता जनाई सरकारलाई दबाब दिन आग्रह समेत गरिएको छ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।