• यूरोप भ्रमण का लागि उडे प्रधानमन्त्री ओली

  June 8, 2019     8:15 pm

  पोखरा जेठ २५ ।

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नौ दिने युरोप भ्रमणका लागि शनिबार साँझ स्वीट्जरल्याण्डको जेनेभा प्रस्थान गरेका छन् ।


  पत्नी राधिका शाक्यसहित, परराष्ट्र मन्त्री प्रदीप ज्ञवाली, श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्री गोकर्ण विष्टलगायत २० जनाको नेपाली प्रतिनिधि मण्डलको नेतृत्व गरेर प्रधानमन्त्री ओली साँझ साढे ७ बजे युरोपका लागि उडेका हुन् । टोलीमा ट्रेड युनियनका प्रतिनिधिहरु, सांसदलगायत सहभागी हुँदैछन् ।

  प्रधानमन्त्री ओली आइतबार स्विटजरल्याण्डको जेनेभामा हुने अन्तर्राष्ट्रिय श्रम संगठन (आईएलओ) को साधारणसभामा सहभागी हुने परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  सो समारोहमा ४० देशका राष्ट्र तथा सरकार प्रमुखको सहभागिता हुने छ ।

  जेनेभामा रहँदा प्रधानमन्त्री ओलीले टर्कीका उपराष्ट्रपति फौत ओक्ते र नर्वेका प्रधानमन्त्री एर्ना सोलबर्गसँग भेटवार्ता गर्नेछन् । त्यस्तै स्वीट्जरल्याण्डका पूर्व संघीय काउन्सीलर एवम् संघीय गृह विभागका प्रमुख अलाईन बर्सेटसँग भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम रहेको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  सोही अबसरमा प्रधानमन्त्री ओली आईएलओका महानिर्देशकले आयोजना गर्ने रात्री भोजमा सहभागी हुनेछन् ।

  त्यसैगरी जेठ २७ गते प्रधानमन्त्री ओली बेलायत जाने कार्यक्रम छ । त्यहाँ उनले अक्सफोर्ड विश्वविद्यालयमा प्रवचन दिने, नेपाली समुदायसँग भेटघाट गर्ने कार्यक्रम छ भने उनले बीबीसी वर्ल्ड सर्भिसलाई अन्तर्वार्ता दिनेछन् । बेलायतमा रहँदा प्रधानमन्त्री ओलीले समकक्षी टेरिजा मेसँग पनि भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम छ ।

  उनी जेठ २९ गते फ्रान्स प्रस्थान गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । प्रधानमन्त्रीले त्यहाँ उच्च स्तरीय भेटघाट गर्ने कार्यक्रम रहेको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ । फ्रान्समा रहँदा जेठ १३ गते प्रधानमन्त्री ओलीले त्यहाँका समकक्षी एडुवार्ड फिलिपेसँग दुईपक्षीय हितका विषयमा कुराकानी गर्नेछन् । साथै त्यहाँका व्यापारी तथा लगानीकर्ताहरुसँग प्रधानमन्त्री ओलीको भेटघाट कार्यक्रम रहेको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  ओलीको भ्रमण टोलीमा प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमाल, परराष्ट्र मामिला सल्लाहकार डा. राजन भट्टराईलगायत सहभागी छन् ।
  नौ दिने भ्रमण सकेर प्रधानमन्त्री ओली असार १ गते स्वदेश फर्किने कार्यक्रम रहेको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।