• पर्यटन प्रर्वद्धनका लागि बेगनास तालमा माछा महोत्सव

  May 22, 2019     5:52 pm

  पोखरा ८ जेष्ठ ।

  कास्कीको बेगनास र रुपाताल लगाएत यस वरपर रहेको अन्य तालहरुमा पर्यटन प्रर्वद्धनमा सहयोग पुग्ने गरि लेखनाथ होटल तथा रेष्टुरेण्ट एशोशियसनले जेष्ठ १३ देखि २० गतेसम्म फिस फेस्टीबलको आयोजना गर्ने भएको छ ।

  विगतमा तीन दिने माछा महोत्सव गर्दै आएकोमा यस वर्ष महोत्सवको अवधि बढाएर आठ दिनको बनाईएको हुदाँ यस बर्षको महोत्सव अन्य माछा महोत्सव भन्दा पृथक र प्रभावकारी हुनेमा आयोजकहरु विस्वस्त देखिन्छन् ।

  यस क्षेत्रमा रहेका सातवटा तालहरुको प्रचार प्रसारमा सहयोग पुग्ने र ताल क्षेत्र वरपर आन्तरिक तथा बह्यि पर्यटन प्रबद्धनमा टेवा पु¥याउने उदेस्यले पाचौं संस्करणको माछा महोत्सव गर्न लागिएको बुधबार आयोजिन पत्रकार सम्मेलनमा आयोजक सस्थाका निबर्तमान अध्यक्ष दामोदरभक्त थापाले जानकारी दिएका हुन् ।

  महोत्सवमा स्थानिय जातका माछाको स्वाद चाख्न देखी माछा उत्पादन प्रविधिका बारेमा जानकारी दिन र लिनका लागि माछा महोत्सव सहयोगी शिद्ध हुने देखिन्छ भने महोत्सवमा कृर्षी ब्यापार मेलाको समेत समाबेस गरिएकाले आगन्तुक पाउना देखि कृषकहरुलाई पनि ब्यवसाय प्रर्वद्धनमा सहयोग मिल्नेमा आयोजकहरु ढुक्क देखिन्छन् ।

  महोत्सवलाई प्रभावकारी तरिकाले संचालन गर्नका लागि बिभिन्न उप समितिहरु गठन गरि तयारीलाई तिव्रताका साथ अगाडी वढाईएको छ भने यस वर्षको माछा महोत्सवमा ढुङगा दौड प्रतियोगिता,पौडी प्रतियोगिता र गण्डकी प्रदेश स्तरीय दोहोरी गित प्रतियोगिताको साथमा अन्य थुप्रै मनोेरङजनात्मक सास्कृतीक कार्यक्रमहरु राखिने एसोशियसनका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद तिवारीले जानकारी दिएका छन् ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।