• अन्तर्राष्ट्रिय ओलोम्पिक दिवशमा पोखरामा प्रदेश स्तरिय ठेलो प्रतियोगिता हुने

  May 21, 2019     7:35 pm

  पोखरा, ७ जेठ । अन्तर्राष्ट्रिय ओलोम्पिक दिवशका अबसरमा पोखरामा परम्परागत ठेलो खेलको गण्डकी प्रदेश स्तरिय प्रतियोगिता हुने भएको छ । गाउँघरका विभिन्न चाड पर्व विशेष र मेलाहरुमा आयोजना हुने ठेलो प्रतियोगिता पहिलो पटक प्रदेश स्तरिय हुन लागेको हो ।
  ठेलो गण्डकी प्रदेशको परम्परागत खेल हो भने परापूर्व काल देखि खेलिदैं आइएको छ । त्यही ठेलो खेललाई अब साझा खेलको रुपमा भूतपूर्व खेलाडी मंच नेपालले आयोजन ागर्न लागेको हो । मंचको आयोजनामा हुने प्रतियोगितालाई गण्डकी प्रदेश सरकारले सहयोगीको भूमिका निर्वाह गर्ने छ । त्यसै गरि नेपाल ओलोम्पिक कमिटीले प्रवद्र्धन गर्ने भएको मंचले जनाएको हो ।
  प्रतियोगिता आगामी जुन २५ र २६ अर्थात असारको १० र ११ गते पोखराको टुडींखेल मैदानमा हुने भएको मंचले जनाएको छ ।
  प्रतियोगितालाई भब्यताका साथ सम्पन्न गर्न मंचका महासचिब खेम बहादुर गुरुङको संयोजकत्वमा ७ सदस्यिय उपसमिती गठन गरिएको छ । गठित निर्णय मस्यौदाको संयोजकमा तेज गुरुङ र सदस्यमा कृष्ण तिमिल्सिना, प्राविधिक समिति संयोजकमा खड्ग रानाभाट र सदस्यमा विश्व तण्डुकर र कृष्ण गुरुङ, प्रचार–प्रसार संयोजकमा केशव पाठक रहेका छन ।
  त्यसै गरि मैदान व्यवस्थापनमा संयोजकमा दिल बहादुर गुरुङ र सदस्यमा तिलक के.सी., समारोह व्यवस्थापन संयोजकमा हरि प्रसाद पराजुली र सदस्यमा पुष्पा श्रेष्ठ, स्वयमसेवक व्यवस्थापन संयोजकमा जुम प्रसाद गुरुङ र सदस्यमा भरत आले रहेका छन ।
  गण्डकी प्रदेशमा हुने नवौं राष्ट्रिय खेलकुदमा समेत प्रवेश गराउन पहिलो पटक परम्परागत खेल ठेलो प्रतियोगिता हुन लागेको उप समिती संयोजक खेम बहादुर गुरुङले बताएका छन । महिला र पुरुष गरि गण्डकी प्रदेशका ११ जिल्लाका खेलाडीहरु दुई दिन सम्म पोखराको टुडिखेल मैदानमा भिड्ने छन । कति खेलाडी सहभागिता हुने भन्ने बारे भन्ने अझै टुँगो नभएपनि उपसमितीको अर्को बैठकले खेलका निर्णयहरु सहित खेलाडीको टुँगो लगाउने संयोजक गुरुङले बताए ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।