• पेमा धेछेलिङ गुम्वा बाट बुद्ध जयन्तीको कार्यक्रम शुरु

  May 12, 2019     10:05 pm

  पोखरा २९ बैशाख ।
  २५६३ औं बुद्ध जयन्तीको अवसरमा पोखरामा साता व्यापी कार्यक्रम आजबाट शुरु भएको छ । बैशाख ४ गते सम्म हुने कार्यक्रम मध्य आज पहिलो दिनको कार्यक्रम लेकसाइड खहरे माथी तपोवन भुमी शितलवनमा निर्माण गरेको पेमा धेछेनलिङ गुम्वा बाट शुरु भएको हो । २५६३ औं बुद्ध जयन्ती समारोह समिती कास्की, पोखरा र बैदाम तामाङ सेवा समाजको आयोजनामा आजको कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

  उक्त गुम्वामा पुजा अर्चना गरि शुरु भएको कार्यक्रम शान्ती स्तुपामा पुगेर समापन भएको समाजका अध्यक्ष ज्याक तामाङले जानकारी दिए । गुम्वामा बुद्ध वचन, विश्व शान्ती र प्रज्ञा परमिता बुंम छ्योइ धर्मशास्त्रको दर्शन वाङ अभिषेक लगायतका कार्यक्रम भएका थिए ।


  कार्यक्रममा लामा गुरुहरुद्धारा विश्वशान्तीको पुजा तथा बुद्ध बन्दना गरिएको थियो । बुद्ध प्रतिमालाई जल स्नान, पुष्प चढाइ दर्शन, ध्यान, दिप प्रज्ववलन लगायतको कार्यक्रम गरिएको छ । कार्यक्रमको पुर्व सन्ध्यामा शनिवार अम्बोटबाट बुद्ध प्रतिमाको परिक्रमा गरि सोही गुम्वामा पुजा अर्चना गरिएको समाजका अध्यक्ष ज्याक तामाङले बताए ।


  २५६३ औं बुद्ध जयन्ती समारोह समिती कास्कीको संयोजन तथा विभिन्न संघसंस्थाको आयोजनामा ४ गते सम्म हुने सप्ताहव्यापी कार्यक्रम अन्र्तगत बैशाख ३० गते धर्म देशना, भोजन तथा प्राणदान, ३१ गते प्रभातफेरी, गणचक्र पुजा लगायतका कार्यक्रम हुने मुल आयोजक समिती संयोजक नरेन्द्र लालचनले जानकारी दिए ।

  जेठ १ गते धर्मदेशना, प्रवचन समारोहका साथ विभिन्न कार्यक्रमहरु समावेश गरिएको छ । जेठ २ गते भिक्षु सुभद्रको स्मृतिसभा, सरसफाइ जेठ ३ गते भोजन दान कार्यक्रम तय गरिएको छ । जेठ ४ गते शान्ती र्याली, दीप यात्रा, ज्ञानमाला भजनसंगै धर्मशिला बुद्धविहार भवन निर्माणको शिलान्यास तथा मुल समारोहका कार्यक्रम हुनेछ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।