• रुपा गाँउपालिकामा मौरी पालन तालिम

  May 11, 2019     7:48 pm

  पोखरा २८ वैशाख । रुपा गाँउपालिकाको आर्थिक सहयोग र अपाङंता संरक्षण समितिको आयोजनामा अपाङगता भएका व्यक्तिहरुको लागि मौरी पालन तालिम दिइएको छ । तालिमको पोखरा महानगरका उपप्रमुख मञ्जुदेवी गुरुङले उद्घाटन गदै मौरी पालन व्यवसाय सहज र आम्दानीको राम्रो माध्यम भएको बताइन् ।

  उनले महको माग बढदो रहेको बताउदै मौरी पाल्न जती सहज छ त्यतीनै कठिन संरक्षणका लागि भएको बताइन् । उनले तालिम लिने मात्रै नभएर त्यसलाई व्यवहारमा उत्तादै व्यवसायी बन्न आग्रह गरिन् ।

  रुपा गाँउपालिकाका अध्यक्ष नवराज ओझाले तालिम तालिममा मात्रै सिमित नराखी व्यवहारमा उत्तार्न आग्रह गरे । उनले जनताको अपेक्षा र जीवनस्तर उकास्ने कर्तव्य जनप्रतिनिधिको भएकाले त्यही अनुसार काम गर्ने बताए ।

  गाँउपालिका उपाध्यक्ष लालसुब्बा गुरुङले लक्षित वर्गका कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने गरि बजेट व्यवस्था गरेको बताउदै तालिम लिएर व्यवसायी बन्न आग्रह गरिन् । तालिम समापनसंगै गाँउपालिकाले सहभागीलाई मौरी सहितको घार वितरण गर्ने उपाध्यक्ष लालसुब्बाले जानकारी दिइन् ।

  एउता घारको मुल्य ८ हजार रहेको र ६ हजार गाँउपालिका र २ हजार व्यक्तिले लगानी गर्नुपर्ने छ ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।