• नयाँ वर्षलाई शेयर बजारको हरियो रङ्गको स्वागत, ११८८ विन्दुमा परिसूचक

  April 15, 2019     10:23 pm

  पोखरा बैशाख २ ।
  नयाँ वर्षको पहिलो व्यापार दिनमा नेप्से परिसूचक उकालो लागेको छ । सोमवार नेप्से परिसूचक ४ दशमलव ७० अंकले बढेको छ । परिसूचक बढेपनि कारोबार रकम भने घटेको छ । उतारचढावमा रहेको परिसूचक अन्त्यमा शून्य दशमलव ४० प्रतिशतले बढेको हो । चालू आर्थिक वर्षको तेस्रो त्रैमासको पहिलो दिन नेप्से परिसूचक १ हजार १ सय ८८ दशमलव ७१ विन्दुमा पुगेर बन्द भएको छ ।

  यसदिन जलविद्युत, वित्त कम्पनी, ‘अन्य’ र जीवन बीमा समूह बाहेक कारोबारमा आएका सबै समूहको परिसूचक बढेपछि समग्र शेयर बजार उकालो लागेको हो । लघुवित्त समूहको परिसूचक ३ दशमलव शून्य ५ प्रतिशतले बढेको छ ।
  सोमवारको कारोबार
  सोमवार रू. ३० करोड ४५ लाख बराबरको शेयर कारोबार भएको छ । अघिल्लो दिनको तुलनामा यस दिन यो रकम रू. ९ करोड १८ लाख घटेको हो । यस दिन सेन्सेटिभ इण्डेक्स शून्य दशमलव ४४ प्रतिशत बढेर २ सय ५४ दशमलव ७७ विन्दुमा पुगेको छ ।

  १० समूहको परिसूचक, कुनको बढ्यो कुनको घट्यो ?

  कारोबार भएका १ सय ६५ कम्पनीमा ८४ कम्पनीको शेयर मूल्य बढेको छ भने ५५ कम्पनीको घटेको छ । साथै, २६ कम्पनीको शेयर मूल्य स्थिर रहेको छ । एभरेष्ट इन्स्योरेन्सको शेयर मूल्य ७ दशमलव ५६ प्रतिशत बढेर बन्द भएको छ ।

  कम्पनीको शेयर मूल्य रू. ७२ ले बढेर प्रतिकित्ता रू. १ हजार २५ मा कारोबार भएको हो । साथै, साना किसान विकास बैंकको शेयर मूल्य ६ दशमलव ४५ र डिप्रोक्स लघुवित्त वित्तीय संस्थाको ६ दशमलव २४ प्रतिशतले बढेको छ । नेपाल कम्युनिटि डेभलपमेण्ट बैंकको शेयर मूल्य भने ६ दशमलव ८९ प्रतिशतले घटेर रू. १ सय ३५ मा सीमित रहेको छ ।

  नेको इन्स्योरेन्सको सर्वाधिक शेयर कारोबार भएको छ । यस कम्पनीको प्रतिकित्ता रू. ५ सय २२ मा रू. २ करोड ७५ लाख बराबरको शेयर कारोबार भएको हो । साथै, कुमारी बैंक, एनआईसी एशिया बैंक, एभरेष्ट इन्स्योरेन्स, एनएमबि बैंक, प्रभु बैंक, साना किसान विकास बैंक रू. १ करोडभन्दा बढी रकमको शेयर कारोबार भएको छ । अस

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।