• सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट, कारोबार रकम भने साढे ७३ करोड

  April 9, 2019     8:05 pm

  पोखरा, २६ चैत। सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट देखिएको छ । मंगलबार सेयर बजार १०.५८ अंकले घटेर नेप्से परिसूचक ११८१.१० बिन्दुमा रोकिएको छ । यो दिन ठूला कम्पनीहरुको कारोबार कापन गर्ने सेन्सेटिभ इन्डेक्स २.१५ अंकले घटेर २५२.८५बिन्दुमा रोकिएको छ ।

  मंगलबार १७० कम्पनीको २७ लाख ८८ हजार ८८६ कित्ता सेयर ७३ करोड ५१ लाख ५९ हजार ९९२ रुपैयाँको सेयर किनबेच भएको छ ।
  यो दिन दश वटा उप समूहको सेयर कारोबार हुँदा सबैमा गिरावट देखिएको छ । बैंकिङ ९.३६,होटल ०.९१, विकास बैंक ३.३५, जलविद्युत ६.८९, निर्जीबन बीमा ८६.५७, उत्पादन तथा प्रशोधन ३६.३२, माइक्रोफाइनान्स १५.११, जीवन बीमा समूह ८३.०२ अंकले घटेको छ ।

  यो दिन कारोबार रकममा आधारमा नेपाल इन्स्योरेन्स कम्पनी अग्रस्थानमा देखिएको छ । इन्स्योरेन्सको ६ करोड ४१ लाख रुपैयाँ बढीको सेयर किनबेच भएको छ । त्यस्तै दोस्रो र तेस्रोमा कुमारी बैंकको संस्थापक र एनआईसी एसिया बैंक रहेका छन् । यो दिनको कारोबारमा नेपाल कम्यूनिटी डेभलपमेन्ट बैंक, उन्नती माइक्रोफाइनान्स, सिन्धु विकास बैंकका लगानीकर्ताहरुले कमाएका छन भने जोशी हाईड्रोपावर कम्पनी,घलेम्दी हाईड्रो, एनएमबी माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्थाका लगानीकर्ताहरुले गुमाएका छन् ।

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।