• द्व’न्द्वका क्रममा मा’रिएकामध्ये पाँच हजारको मात्रै जिम्मा म लिन्छु: प्रचण्ड

  January 15, 2020     9:44 pm

  सत्ताधारी नेकपाका अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्डले विगतमा उनको नेतृत्वमा माओवादीले गरेको सश’स्त्र द्व’न्द्वताका मा’रिएकामध्ये पाँच हजारको मात्र जिम्मा आफूले लिने बताएका छन्। बाँकी १२ हजारको जिम्मा तत्कालीन राजा र राज्यपक्षले लिनुपर्ने उनले बताए।

  साथै उनले साढे चार वर्षअघि कैलालीमा भएको टिकापुर ह’त्याका’ण्डमा दो’षी ठहर रेशम चौधरीलाई छुटाइने घोषणा गरेका छन्। काठमाण्डूको टुँडिखेल बुधवार थारु समुदायको माघी महोत्सवलाई सम्बोधन गर्दै पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्डले द्व’न्द्वकालमा भएका घ’टनाको सोलोडोलो जिम्मा आफ्नो काँधमा हालिदिने प्रवृत्तितर्फ सङ्केत गर्दै त्यो गलत भएको बताए।

  दश वर्ष चलेको द्व’न्द्वका बेला मा’रिएका १७ हजार मानिसबारे उनको जिम्मेवारीबारे वक्ताले प्रश्न उठाएपछि प्रचण्डले जवाफमा त्यसो भनेका थिए। प्रचण्डको भनाइ थियो: “मैले १७ हजार मानिस मा’रेर आएको भन्ने तथ्याङ्क भनिन्छ। यो सत्य होइन। सत्य के हो भने हिजोको राज्यले १२ हजार मा’रेको हो। तर पाँच हजारको जिम्मा मलाई दिनुहुन्छ भने म जिम्मा लिन्छु। राज्यले मा’रेका पनि मेरै टाउकोमा हालियो भने यो न्याय हुँदैन।” द्व’न्द्वको राम्रा र नराम्रा कामको जिम्मा लिन तयार भए पनि नगरेको कामको जिम्मा नलिने उनले बताएका छन्।

  उक्त महोत्सवलाई सम्बोधन गर्दै उनले झन्डै साढे चार वर्षअघि पश्चिम नेपालको कैलालीमा भएको टीकापुर ह’त्याका’ण्डमा जिल्ला अदालतबाट दोषी ठहर गरिएका रेशम चौधरीलाई छुटाइने बचन दिएका छन्। बिबिसी

  Pokhareli News

  Address 

  Pokhara – 8, Newroad, Damakal Marga

  Phone

  061-521497, 9805810051

  Email 

  pokharelinews@gmail.com

  Our Team

  Managing Director

  Khem Bahadur Gurung ‘Uttam’

  Chief Management Officer 

  Ekraj Giri

  Editor 

  Sanjaya Kumar Malla 9805810051

  More..

  About Us

  पोखरेली न्युज पोखराबाट प्रकाशित हुने साप्ताहिक पत्रिका हो । गण्डकी प्रदेशको राजधानी पोखराबाट स्थानिय, राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय समाचारलाई प्रमुखताका साथ स्थान दिइ पाठकको चाहना मुताविक अगाडी बढिरहेको छ । सत्य, तथ्य समाचारलाई पाठकमाझ ल्याइ समाज र देशलाई सकारात्मक बाटो तर्फ लम्काउनु नै हाम्रो मुल उद्देश्य हो ।